Bulunduğu her sektörde fark yaratma misyonuyla hareket eden Trade Tower; Tekstil, Medikal, Tarım ve hayvancılık sektöründe hizmet vermektedir. Serbest girişimi kendine kılavuz seçen Trade Tower, sadece kar amacıyla faaliyet göstermemektedir. Sosyal sorumluluk projeleri ile topluma sürekli pozitif katkı sağlamayı kendine öncelik edinmiş olan Trade Tower Group, Türk ekonomisine katkıda bulunmaktan, artı değer yaratmaktan ve genç bireylere iş imkanı yaratmaktan kıvanç duymaktadır.

TEKSTİL


Tecrübe ve Ar-Ge'ye dayalı üretim

1989 yılında, kurulduğu günden itibaren örme kumaş hazır giyim alanında faaliyetlerini Boinc markası altında sürdürmektedir. Şirketimiz kurulduğu günden bu yana Ar-Ge, tasarım ve üretim alanında yapmış olduğu yatırımlarla günümüzde başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok noktasına hizmet vermektedir.

Boinc, ağırlıklı olarak çocuk hazır giyiminde çevre duyarlılığı ve sosyal uyumluluk odaklı bir moda anlayışına öncülük etmektedir. Boinc, tüm kaynaklardan maksimum verim mottosuyla çevresel kirlenmenin önüne geçmek için en uygun sistemleri kullanarak atık yönetimi etkinliğini sürekli kılmayı hedeflemektedir.

Kalite ve güvene atılan ilmek

Dokuma kumaşta, hem Türkiye’nin hem de yurtdışının en önde gelen şirketlerden biri olan Trade Tower Group, yenilikleri pazarda kullanılabilir hale gelir gelmez sürekli olarak takip etmekle görevli olan bir teknik araştırma ve geliştirme ekibine sahiptir. CAD – CAM sistemleri ile desteklenen kesim bölümünde manuel işleme gerek kalmayacak şekilde otomatik kesim makineleriyle kesim yapılmaktadır. Dikimhane bantlarına hizmet veren kesimhane, üretimin ilk aşamasını oluşturur. Kesimhane; çağımız teknolojisine uygun otomatik kesim makineleriyle donatılmıştır. Diğer yandan ince el işçiliği gerektiren konularda işinin uzmanı çalışanlar, kesilen kumaşların gerekli rapor farklarına dikkat ederek parçalar arasındaki uyumu en iyi şekilde sağlayan çalışma yöntemleri ile yüksek kalitede kesim gerçekleştirmektedirler.

MEDİKAL


Prophylactic ile güvenliğiniz için ince bir dokunuş yeter

Prophylactic , sektörde 32 yıllık deneyime sahip Trade Tower Group’un, koruyucu giysi ve aksesuarları markasıdır. Bünyesinde dokuma ve örme grupları bulunan Trade Tower; İstanbul Bağcılar’daki fabrikasında yıllık 10 milyon adet ürün ile hazır giyim sektöründe yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere hizmet vermektedir. Kaliteden ödün vermeden marka değerini bu günlere taşıyan Trade Tower, aynı kalite ve sürdürülebilir marka değeri anlayışı ile, sektör ihtiyacına hizmet vermek üzere koruyucu giysi ve aksesuarları üreten Prophylactic markasını kurmuştur. Prophylactic, tek kullanımlık koruyucu giysi ve aksesuarları, iş güvenliği sağlamak amacıyla çok geniş bir ihtiyaca hizmet etmektedir. Başta hastane olmak üzere, tüm sağlık kuruluşları, medikal kozmetik merkezleri, laboratuvarlar, kimyasal uygulama içeren tüm iş yerleri Prophylactic’in müşteri portföyünü oluşturmaktadır.

HAYVANCILIK ve TARIM


Hem işimiz hem de yaşam tarzımız

Trade Tower’ın bir kolu olan Işık Çiftliği, geçmişten bugüne edindiği tecrübeler ile ülkemizdeki küçük ve büyükbaş hayvan işletmeciliğine katma değer sağlamaktadır. Işık çiftliği, Küçükbaş, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, ithalatı, besleme yöntemleri ve tarım ile ilgili konularda küresel edinimlerini teknolojinin sunduğu olanaklarla birleştirerek, hijyenik, kaliteli, lezzetli ve sağlıklı et üretmek maksadıyla 2018 yılında Edirne’nin Keşan ilçesinde kurulmuştur.

2018 yılından bugüne gerçekleştirilen her projede, kaliteli hizmet en önemli strateji olarak ön plana çıkmıştır. Işık Çiftliği, bu stratejiyi devam ettirerek, insan sağlığında en önemli besin maddelerinden olan kırmızı eti, en üst kalitede ve sağlıklı şekilde üretmeyi en önemli misyonu kabul etmiştir.